IT-Med давлат муассасаси мақомини олди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 21 июндаги «Маъмурий ислоҳотлар доирасида соғлиқни сақлаш соҳасида давлат бошқарувини самарали ташкил етиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 197-сон қарори билан «IT-Med» МЧЖ «IT-Med» давлат муассасаси («IT-Med» ДМ) этиб қайта ташкил этилди ва унинг вазифа ва функциялари сақлаб…
IT-Med ходимлари “Соғлиқни сақлаш вазири...
IT-Med ходимлари “Соғлиқни сақлаш вазири кубоги-2023” республика босқичи доирасида ўтказилган мини-футбол ва стол тенниси бўйича спорт мусобақаларида иштирок этишди. Ушбу тадбир тиббиёт ходимлари ўртасида саломатликни мустаҳкамлаш, жисмоний фаоллик ва иш унумдорлигини ошириш, шунингдек, спортни руҳлантириш ва рағбатлантириш мақсадида ташкил этилган.
My.gov.uz порталида «Имтиёзли йўлланма»...
«Имтиёзли йўлланма» ахборот тизими 18та имтиёзли тоифадаги беморларга Ўзбекистон Республикасининг айрим тиббиёт муассасаларида давлат бюджети маблағлари ҳисобидан, касалликлар рўйхати (Соғлиқни сақлаш вазирининг 2022 йил 17 январдаги 3-сон буйруғи) бўйича навбат асосида имтиёзли даволаниш имконини беради. Мазкур электрон тизим орқали бемор…
IT-Med техник ва IT мутахассислари “Eurasia Data...
Тадбир Евроосиёда маълумотларни қайта ишлаш марказлари ва булутли технологиялар бозорини ривожлантириш истиқболлари, маълумотлар марказларини лойиҳалаш, қуриш ва улардан фойдаланиш соҳасида билим ва тажриба алмашиш ҳамда ушбу йўналишда замонавий ёндашувлар ва ИТ ечимларига бағишланган.

IT-Med получил статус государственного...
Постановлением Президента Республики Узбекистан № 197 «О мерах по эффективной организации государственного управления в сфере здравоохранения в рамках административных реформ» от 21 июня 2023 года ООО «IT-Med» реорганизовано в качестве государственного учреждения «IT-Med» (ГУ «IT-Med») с сохранением задач и функций…
Сотрудники IT-Med приняли участие в...
Сотрудники IT-Med приняли участие в спортивных соревнованиях по мини-футболу и настольному теннису, прошедших в рамках республиканского этапа «Кубка министра здравоохранения-2023». Мероприятия нацелены на укрепление здоровья, повышение физической активности и производительности труда, а также популяризацию и поощрение занятий спортом среди медицинских…
Знаете ли Вы, что на портале My.gov.uz доступна...
Информационная система «Электронный ордер» позволяет пациентам 18 льготных категорий получать лечение в определенных медицинских учреждениях Республики Узбекистан в порядке очереди за счёт средств государственного бюджета и на основании перечня заболеваний, утвержденного Приказом Министра здравоохранения от 17 января 2022 года №3….
Специалисты IT-Med посетили Ежегодную...
Мероприятие посвящено перспективам развития рынка Центров обработки данных (ЦОД) и облачных технологий в Евразии, обмену знаниями и опытом в области проектирования, построения и эксплуатации ЦОД, а также современным подходам и ИТ-решениям в данном направлении.