Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022...
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 26 январдаги «Юрак-қон томир касалликларининг олдини олиш ва даволаш сифатини ошириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПҚ-103-сонли қарорига асосан IT-Med мутахассислари томонидан Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази билан биргаликда, Ягона юрак-қон томир касалликлари реестри ишлаб чиқилмоқда. Реестр…
IT-Med мутахассислари Самарқанд шаҳрида...
IT-Med мутахассислари Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтаётган Туркий дунё тиббиёт конгрессига иштирок этдилар. Нуфузли тадбирда Туркий давлатлар ташкилотига (ТДТ) аъзо давлатлар – Ўзбекистон, Озарбайжон, Қозоғистон, Қирғизистон, Туркия ва меҳмон сифатида таклиф этилган Татаристон делегациялар иштирок этди. Анжуман доирасида ТДТнинг соғлиқни сақлаш…
IT-Med делегациясининг Жанубий Кореяга ишчи...
Инчхон шаҳрида улар Inha университети касалхонасига ташриф буюриб, муассаса фаолияти, бизнес жараёнлари, шифохона ахборот тизимларининг функционаллиги, тизимларни давлат органлари ва суғурта жамғармалари билан интеграциялаш жараёнлари билан яқиндан танишдилар. Inha университети касалхонаси президенти билан мулоқотда жорий лойиҳа бўйича ҳамкорликнинг кейинги истиқболлари,…
Ўзбекистон кенг полосали (яъни симли)...
Ўзбекистон кенг полосали (яъни симли) интернет тезлиги бўйича халқаро рейтингда 24 поғонага кўтарилиб, Марказий Осиё мамлакатлари орасида биринчи ўринни эгаллади. Давлатимизда AКТни ривожлантириш бўйича қандай чора-тадбирлар амалга оширилгани, шунингдек, интернет тезлиги ривожлантиришнинг ижтимоий соҳаларга таъсири ҳақида «Ўзбекистон 24» телеканали ҳисоботида…

Согласно Постановлению Президента...
Согласно Постановлению Президента Республики Узбекистан «О мерах по профилактике и повышению качества лечения сердечно-сосудистых заболеваний» от 26 января 2022 года № ПП-103, сотрудниками IT-Med совместно с Республиканским специализированным научно-практическим медицинским центром кардиологии ведётся разработка Единого реестра сердечно-сосудистых заболеваний (ССЗ). Реестр…
Специалисты IT-Med посетили Всемирный...
Специалисты IT-Med посетили Всемирный тюркский медицинский конгресс, проходящий в Самарканде. В престижном мероприятии приняли участие делегации стран-членов Организации тюркских государств (ОТГ) — Узбекистана, Азербайджана, Казахстана, Кыргызстана, Турции и приглашенного в качестве гостя Татарстана. В рамках Конгресса прошло заседание министров здравоохранения…
Рабочая поездка делегации IT-Med в Южную...
Рабочая поездка делегации IT-Med в Южную Корею продолжается. На этой неделе во главе с директором М. Хадралиевым сотрудники провели ряд плодотворных встреч и визитов. В городе Инчхон они посетили Университетскую больницу Inha, где ознакомились с работой учреждения, бизнес-процессами, функционалом информационных…
Узбекистан поднялся на 24 позиции в...
Узбекистан поднялся на 24 позиции в международном рейтинге скорости широкополосного (проводного) интернета, заняв первое место среди стран Центральной Азии. Подробнее о том, какие меры по развитию ИКТ приняты в нашем государстве, а также о влиянии развития скорости интернета на общественные…