Марказ фаолияти ирсий касалликларни диагностикаси, прогнозлаштириш ва барвақт аниқлаш, шахсийлаштирилган тиббиётни ривожлантириш, илғор биоинформатика ва геномик таҳлил технологияларидан фойдаланган ҳолда пренатал ва неонатал диагностика ва бошқа хизматларни ўтказишга қаратилган. Марказ вакиллари генетик материал (сўлак ва қон) йиғиш, ДНКни ажратиб олиш…
IT-Med илмий-тадқиқот фаолиятини...
IT-Med илмий-тадқиқот фаолиятини ривожлантириш, IT ва киберхавфсизлик соҳаларида юқори технологияли маҳсулотлар ишлаб чиқиш ва хизмат кўрсатиш учун мўлжалланган Ўзбекистон инновацион технопарки – Cyber park резиденти мақомини олди. Резидент мақоми бир қатор солиқ ва божхона имтиёзларини олиш имкониятини беради.
ЖССТнинг Ўзбекистондаги ваколатхонасида...
ЖССТнинг Ўзбекистондаги ваколатхонасида Соғлиқни сақлаш вазирлиги, IT-Med, БМТ, UNDP, UNICEF, Ижтимоий ҳимоя агентлиги ходимлари ва соғлиқни сақлаш соҳасининг бошқа вакиллари иштирокида ишчи учрашуви бўлиб ўтди. Учрашувдан кўзланган мақсад ЖССТнинг Ўзбекистондаги реабилитация тизими ҳолатини тизимли баҳолаш бўйича миссияси (STARS) билан танишиш,…
IT-Med мутахассиси ривожланаётган...
IT-Med мутахассиси ривожланаётган мамлакатлар учун илмий ва технологик инновациялар ва интеграция бўйича бир қатор ўқув семинарларида иштирок этиш муносабати билан Фучжоу шахрига (Хитой) ташриф буюрди. Семинарларда Ўзбекистондан ташқари Озарбайжон, Панама, Уругвай, Камбоджа, Непал, Нигерия каби ривожланаётган 15 мамлакатдан турли вазирлик…

В ходе визита в Южную Корею, сотрудники IT-Med...
Деятельность Центра направлена на диагностику, прогнозирование и предотвращение генетических заболеваний, разработку персонализированной медицины, проведение пренатальной и неонатальной диагностики и других услуг с использованием передовых технологий биоинформатики и геномного анализа. Представители Центра провели презентацию оказываемых лабораторных услуг, таких как сбор генетического…
IT-Med получил статус резидента Cyber park –...
IT-Med получил статус резидента Cyber park – инновационного технопарка в Узбекистане, созданного для развития научно-исследовательской деятельности, производства высокотехнологичной продукции и услуг в IT-сфере и кибербезопасности. Резидентство позволит получить ряд налоговых и таможенных льгот.
В офисе Представительства ВОЗ в...
В офисе Представительства ВОЗ в Узбекистане прошла рабочая встреча с участием сотрудников Минздрава, IT-Med, ПРООН, UNDP, Unicef, Агентства социальной защиты и других представителей отрасли здравоохранения. Целью встречи стало ознакомление с миссией ВОЗ по систематической оценке состояния системы реабилитации в Узбекистане…
Специалист IT-Med пребывает с визитом в...
Специалист IT-Med пребывает с визитом в городе Фучжоу (Китай) по случаю участия в серии обучающих семинаров по научно-техническим инновациям и интеграции для развивающихся стран. В семинарах, помимо Узбекистана, принимают участие представители различных министерств и ведомств из 15 развивающихся стран, таких…