24-27-октябрь кунлари Самарқанд шаҳрида...
24-27-октябрь кунлари Самарқанд шаҳрида ICTWЕЕК Uzbekistan 2022 саммити бўлиб ўтмоқда.Тадбирда хорижлик меҳмонлар, вазирликлар ва IT-саноат вакиллари, шунингдек, IT-Med мутахассислари иштирок этмоқда. Мазкур саммит тажриба алмашиш ва Ўзбекистон IT-бозорининг сўнгги технологик ютуқларини намойиш этиш учун майдон бўлиб хизмат қилади, хорижий инвесторлар…
IT-Med вакили Швейцариянинг Женева шаҳрида...
IT-Med вакили Швейцариянинг Женева шаҳрида 17-21 октябрь кунлари бўлиб ўтаётган ЖССТ Халқаро таснифлар оиласи (ХТО) йиллик йиғилишида иштирок этмоқда. ЖССТ-ХТО нинг вазифаси электрон соғлиқни сақлаш хисоблари ва статистикаси миллий ва халқаро тизимларини қўллаб-қувватлаш учун таснифлар оиласини ишлаб чиқиш, тарқатиш, жорий…
Соғлиқни сақлаш тизимида рақамлаштириш...
Олий Мажлис Сенатининг Фан, таълим ва соғлиқни сақлаш масалалари қўмитаси мажлисида Бухоро вилоятида “Рақамли Ўзбекистон – 2030” стратегияси доирасида соғлиқни сақлаш соҳасида рақамлаштириш бўйича олиб борилаётган ишлар самарадорлиги юзасидан ўтказилган ўрганиш натижалари кўриб чиқилди. Таъкидланишича, ўрганиш натижаларига кўра вилоятдаги давлат…

С 24 по 27 октября в Самарканде проходит...
С 24 по 27 октября в Самарканде проходит саммит ICTWEEK Uzbekistan 2022. В мероприятии принимают участие зарубежные гости, представители министерств и IT-индустрии, а также специалисты IT-Med. Проходящий саммит служит площадкой для обмена опытом и демонстрации новейших технологических достижений IT-рынка Узбекистана,…
Представитель IT-Med пребывает с рабочим...
Представитель IT-Med пребывает с рабочим визитом в Женеве (Швейцария) на ежегодном собрании Семейства международных классификаций ВОЗ (СМК-ВОЗ), которое пройдёт с 17 по 21 октября. Миссия СМК-ВОЗ заключается в разработке, распространении, внедрении и обновлении Семейства классификаций для поддержки национальных и международных…
Как осуществляются процессы цифровизации...
На заседании Комитета по вопросам науки, образования и здравоохранения Олий Мажлиса были представлены результаты исследования эффективности цифровизации в сфере здравоохранения в рамках стратегии «Цифровой Узбекистан – 2030» в Бухарской области. По результатам исследования 252 государственных медицинских учреждения изучаемого региона имеют…