KfW банк Ўзбекистон соғлиқни сақлаш...
Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш вазирлиги ва Германиянинг KfW тараққиёт банки ўртасида республикамизда соғлиқни сақлашни рақамлаштиришни ривожлантириш учун 45 млн. евро миқдорида имтиёзли кредит ва 5,5 млн. евро миқдорида грант ажратиш бўйича келишув имзоланди. Битим мақсади Ўзбекистонда аҳолига тиббий хизмат кўрсатиш сифати…
«Электрон ҳужжат алмашиш” дастуридан...
12022 йил 15-20 август кунлари Навоий, Бухоро ва Хоразм вилоятларида “IT-Med” Компанияси ҳамда Соғлиқни сақлаш вазирлиги ходимлари «Электрон ҳужжат алмашиш” дастуридан фойдаланиш бўйича ўқув семинарларини олиб бормоқдалар. Мазкур семинарларга даволаш-профилактика муассасалари, шаҳар ва туман тиббиёт бирлашмалари ходимлари жалб қилинди. Ўқув…
Эмлаш омборлари учун ҳароратни кузатиш...
1 – 6 август кунлари IT-Меd ходимлари эмлаш дастури иштирокчилари билан биргаликда ЮНИCЕФ томонидан вакциналар омборларида ҳароратини қайд этишнинг замонавий воситаларини жорий этиш лойиҳаси доирасида ташкил этилган ўқув семинарларида қатнашмоқда. Ушбу ўқув семинарларини ўтказишдан мақсад – миллий эмлаш дастурининг менежерлари,…
Сўх туманида телемедицина тизимини жорий...
IT-Med Компанияси вакиллари Германиянинг Роберт Кох Институти, GIZ Германия ҳамкорлиги ташкилоти, Германиянинг Фрезениус амалий фанлар университети ва Шарите клиникаси ҳамда Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий-амалий маркази мутахассисларидан иборат делегация Фарғона вилояти соғлиқни сақлаш бошқармаси ва республика тиббиёт муассасалари орасида телемедицина…

KfW банк выделит средства на дальнейшую...
Министерством здравоохранения Узбекистана и KfW банком Германии подписано соглашение о предоставлении льготного кредита в размере 45 млн. евро и гранта в размере 5,5 млн. евро на дельнейшее развитие цифровизации здравоохранения. Цель соглашения – поддержка цифровых реформ для повышения качества и…
Обучающие семинары по использованию...
15-20 августа 2022 года в Навоийской, Бухарской и Хорезмской областях специалисты Компании “IT-Med” и Министерства здравоохранения Узбекистана проводят обучающие семинары по использованию программы «Электронный документооборот». К участию в семинарах привлечены сотрудники лечебно-профилактических учреждений, городских и районных медицинских объединений. Программа учебного…
Семинар-тренинг ЮНИСЕФ по обучению работе...
С 1 по 6 августа сотрудники Компании IT-Med вместе с участниками программы иммунизации проходят семинары-тренинги, организованные ЮНИСЕФ в рамках проекта по внедрению современных средств регистрации температуры в вакцинных складах. Цель данных семинаров-тренингов — подготовить менеджеров, заведующих складов, техников и системных…
Очередная встреча в рамках проекта по...
Состоялась очередная поездка делегации в составе представителей Компании IT-Med, Института Роберта Коха (Германия), Германского Общества по международному сотрудничеству (GIZ), Университета прикладных наук им. Фрезениуса, клиники Шарите (Германия) и Республиканского научно-практического центра экстренной помощи в Ферганскую область в рамках проекта внедрения…