Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-243 2022 йил 16 майдаги “Айрим долзарб вирусли инфекциялар тарқалишига қарши курашиш чора-тадбирларини такомиллаштириш тўғрсида”ги Қарорига мувофиқ IT-Med томонидан 2022 йил 1 ноябрга қадар жигар сурункали вирусли касалликларнинг ягона электрон реестри ишлаб чиқилиб, келгусида унинг техник ва…
Ўзбекистоннинг бир қатор хусусий...
2022 йил апрель ойидан Фарғона, Қашқадарё вилоятлари ҳамда Тошкент шаҳридаги бир қатор хусусий тиббиёт муассасалари Соғлиқни сақлаш вазирлиги эксперт комиссияси хулосасидан сўнг давлат бюджети ҳисобидан имтиёзли тоифага кирувчи шахсларга тиббий хизматлар кўрсата бошлади. Нодавлат тиббиёт ташкилотларининг жалб қилиниши тиббий муассасалар…

IT-Med разработает реестр вирусных...
Согласно Постановлению Президента Республики Узбекистан «О совершенствовании мер противодействия распространению некоторых актуальных вирусных инфекций» от 16.05.2022 г. № ПП-243, до 1 ноября 2022 года IT-Med поручено разработать единый электронный реестр хронических вирусных заболеваний печени и осуществлять в дальнейшем его техническую…
Ряд частных клиник Узбекистана начал...
С апреля 2022 года ряд частных клиник Ферганской и Кашкадарьинской областей и города Ташкента после получения заключения от экспертной комиссии Министерства здравоохранения начал предоставлять медицинские услуги льготной категории лиц за счет средств государственного бюджета. Привлечение неправительственных медицинских организаций в этот…