Digital Holding Ўзбекистонда соғлиқни сақлашни...
Жорий йилнинг 25 апрель куни “ИННОПРОМ 2022” халқаро саноат кўргазмаси доирасида Digital Holding, МегаФон ва «IT-Med» МЧЖ соғлиқни сақлашни рақамлаштириш соҳасида ҳамкорлик меморандумини имзолади. Ўзбекистоннинг энг йирик рақамли холдинги “Электрон соғлиқни сақлаш – 2025” стратегиясини амалга ошириш бўйича технологик ечимларни…
Электрон йўлланма бериш механизми
Аҳолига юқори малакали ихтисослаштирилган тиббий ёрдам кўрсатишда замонавий талабларга жавоб берадиган самарали хизмат кўрсатиш тизимини шакллантириш мақсадида Ўзбекистонда ордер бериш механизми такомиллаштирилиб, 2021 йил 1 октябрдан, электрон навбат асосида берила бошлади. Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 28 июлдаги “Соғлиқни сақлаш…

Digital Holding займётся цифровизацией...
25 апреля в рамках Международной промышленной выставки «ИННОПРОМ 2022» между Digital Holding, МегаФон и ООО «IT-Med» был подписан меморандум о сотрудничестве в области цифровизации здравоохранения. Крупнейший цифровой холдинг Узбекистана презентовал технологические решения для реализации стратегии «Электронное здравоохранение – 2025». «Современные…
Механизм выдачи электронных направлений
В целях формирования эффективной системы обслуживания в сфере оказания населению высококвалифицированной специализированной медицинской помощи, соответствующей современным требованиям, механизм выдачи ордеров в Узбекистане с 1 октября 2021 года преобразован в электронный формат путем создания электронной очереди. Согласно Постановлению Президента Республики Узбекистан…